MĖTA BUDLĖJA
(Mentha longifolia Buddleia)

Tai miškinės mėtos rūšies, atskira augalų grupė. Pavadinti Budlėjos (dekoratyvinio augalo) vardu, nes šių mėtų žiedynai yra vieni iš didžiausi iš mėtų genties ir primena šių augalų žiedus.

Auginimas

Šios mėtos yra vienos iš aukščiausių. Esant optimalioms sąlygoms gali pasiekti 1,2 m aukštį. Augalai – intensyviai plintantys ir suformuoja tankius kerus, šakniastiebiai išsidėstę žemės paviršiuje. Augalai apaugę tankiais baltais plaukeliais, todėl atrodo tarsi padengti švelniu pūku ir įgauna sidabrinį atspalvį, kuris išlieka ir mėtas sudžiovinus. Žiedai rausvi ar violetiniai, žydi per visą vasarą ir rudenį. Mėta Budlėja geriausiai auga drėgname, derlingame dirvožemyje. Jei pasodinsite lengvoje (smėlėtoje), vandeniui laidžioje dirvoje, nepamirškite reguliariai laistyti, nes augalai skurs ir nebus išvaizdūs. Mėtos gausiai žydi pasodintos saulėtoje vietoje, nors gerai ištveria ir dalinį pavėsį. Kuo daugiau saulės šviesos ir šilumos, tuo augalai kvapnesni. Kadangi suformuoja didelius žiedynus ir išskiria nektarą, todėl yra labai lankoma bičių ir drugelių.

Panaudojimas

Šios grupės mėtos išsiskiria specifiniu, stipriu kvapu, kuris nelabai primena mums pažystamos mėtos kvapą. Mėta Budlėja puikiai tiks dekoratyviniam apželdinimui, tik reikia nepamiršti jos didelio aukščio ir intensyvaus plitimo. Ji tik tvoroms pagyvinti ar gėlių kompozicijoje. Be to galima pasimėgauti aromatinga vonia ar panaudoti pirtyje. Taip pat galėsite susmulkintų lapelių įdėti į gaminamus patiekalus.